W dniach od 19 do 25 lipca tego roku, uczestniczyliśmy w rekolekcjach wakacyjnych w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej, w województwie świętokrzyskim. Hasło tegorocznych dni rekolekcyjnych to Słowa z 2 Listu św. Pawła do Tymoteusza: „Rozpal na nowo dar Boży”. Do głębszego zrozumienia tych Słów podprowadzał nas niemalże każdy punkt programu.

Czytaj więcej...

W tym roku wakacyjne rekolekcje odbyły się w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Sanktuarium, w którym odbywały się wspólnotowe Eucharystie, a także piątkowa droga krzyżowa, jest miejscem wielu pielgrzymek, w związku z znajdującym się tam olejnym, cudownym obrazem z przełomu XVI i XVII wieku. Zgodnie z legędą mieszkańcom Czarnej pracującym przy wypalaniu węgla drzewnego i wykopie rudy żelaza ukazała się Matka Boska. Umieszczono tam wtedy słynący cudami wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

Czytaj więcej...

Drodzy Przyjaciele!

W najbliższy poniedziałek (19 VII) zaczynamy nasze tygodniowe rekolekcje wspólnotowe, dlatego NIE BĘDZIE spotkania w "Kuźni"

Prosimy Was o modlitwę, "abyśmy na nowo rozpalili charyzmat Boży" i wrócili wzmocnieni. Obiecujemy pamiętać o Was w naszych modlitwach.

A że zgodna modlitwa braci ma wielką moc, to pewne! Przeczytajcie sami świadectwo Iwony dostępne tutaj.

Doczekaliśmy się! Już w ten piątek o 20:00 zagramy musical "Życie Maryi". Bardzo się cieszymy, że i tym razem Wspólnota Guadalupe zaprosiła nas do współtworzenia tego dzieła. Gorąco zapraszamy Was na Plac Katedralny w Lublinie. Wierzymy, że przez ręce naszej Niebieskiej Matki Pan Bóg będzie wylewał morze łask!