Drodzy Przyjaciele!

W niedzielę 3 lutego o godzinie 14:15 podczas Mszy Świętej w kościele na Poczekajce nasza wspólnotowa Ania M. złoży swoje pierwsze śluby zakonne.

Z radością będziemy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Zachęcamy i Was!

Pamiętajmy o Ani w modlitwie.

Bóg zaś pokoju, […] niech was uzdolni do wszelkiego dobra, byście wypełnili Jego wolę; niech sprawi w Was, co miłe jest w Jego oczach, przez Jezusa Chrystusa, któremu chwała na wieki wieków! Amen  (Hbr 13, 20a; 21)

Drodzy Siostry i Bracia!
Dziękujemy za Waszą służbę Kościołowi i dobro, którego  doświadczyliśmy podczas spotkania z Wami.
Za bezinteresowny dar modlitwy wstawienniczej, wierność w codzienności, podejmowanie radości i trudu miłości bliźniego – Bóg zapłać!

Szczególnie Osobom Konsekrowanym, które w naszej Wspólnocie odkryły i przyjęły swoje powołanie, błogosławimy w imię Jezusa.

 

Zaczynamy odliczanie do kolejnego kursu ikonopisarskiego organizowanego przez wadowicką Szkołę Pisania Ikon im. Św. Józefa.

Kurs zaawansowany ze szczególnym naciskiem na naukę grawerunku odbędzie się w dniach 9-17 lutego 2019 r. w Ośrodku Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów w Wadowicach.

Nasz Pasterz - opiekun Pracowni św. Łukasza i animator naszej wspólnotowej Diakonii Adoracji i Pisania Ikon - poprowadzi dla uczestników rekolekcje i warsztaty grawerunku.

Nad warsztatami malarskimi czuwają państwo Krzysztof i Barbara Cudowie.

Czekając na zdjęcia poświęconych ikon, prezentujemy miniaturkę fragmentu jednego z dzieł stworzonych w Wadowicach.

 

Rekolekcje sylwestrowe w dniach 28.12.2018-1.01.2019 Wspólnota spędziła w Rzeszowie w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny.

To już nasza druga wizyta w tym miejscu. Tym razem przyświecało nam hasło: Najlepsza cząstka.

Kazało się nam ono zatrzymać na chwilę i zastanowić: Co tak naprawdę liczy się w naszym życiu?

Czy podobnie jak Marta pośród codziennej krzątaniny nie zapomnieliśmy o Jezusie?

Czytaj więcej...

I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni (Dz 4, 12)

 

Dziś imieniny Jezusa!

Pamiętajmy z wdzięcznością o naszym Zbawicielu. Polecamy lekturę kazania O chwalebnym Imieniu Jezusa Chrystusa autorstwa św. Bernardyna ze Sieny.

A może w ramach świętowania zaśpiewamy Emmanuelowi litanię?

Czytaj więcej...