Skip Navigation
| Poczta | Administracja | Logowanie |
 

Modlitwa

Poniedziałek, godz. 19.00, Klasztor oo. Bernardynów przy ul. Willowej 15.


Eucharystia

Co druga niedziela,
godz. 15.00, w miejscu ustalonym na spotkaniu modlitewnym.


Kronika » Inicjatywy wewnątrzwspólnotowe

DNI SKUPIENIA- ŁABUNIE 2-4 III 2012

Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. Jk 5,16


Katechizm Kościoła Katolickiego o modlitwie wstawienniczej:
III. Modlitwa wstawiennicza
2634 Wstawiennictwo jest modlitwą prośby, która bardzo przybliża nas do modlitwy Jezusa. To On jest jedynym wstawiającym się u Ojca za wszystkich ludzi, a w szczególności za grzeszników. On jest Tym, który „zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi" (Hbr 7, 25). Sam Duch Święty „przyczynia się za nami w błaganiach... przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą" (Rz 8, 26-27).
2635 Wstawianie się za innymi, prośba o coś dla innych, jest - od czasu Abrahama - czymś właściwym dla serca pozostającego w harmonii z miłosierdziem Bożym. W czasie Kościoła wstawiennictwo chrześcijańskie uczestniczy we wstawiennictwie Chrystusa: jest wyrazem komunii świętych. We wstawiennictwie ten, kto się modli, „niech ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich" (Flp 2, 4), do tego stopnia, aby modlił się za tych, którzy wyrządzają mu zło.
2636 Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie przeżywały bardzo głęboko tę formę dzielenia się. Paweł Apostoł pozwala im uczestniczyć w ten sposób w swoim posługiwaniu Ewangelii, ale też wstawia się za nimi. Wstawiennictwo chrześcijan nie zna granic: „za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich sprawujących władzę" (1 Tm 2, 1-2), za tych, którzy prześladują, za zbawienie tych, którzy odrzucają Ewangelię.

WARSZTATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ
ŁABUNIE 2-4 III 2012

W dniach od 2 do 4 marca odbędą się warsztaty modlitwy wstawienniczej, które poprowadzi Anna Żmuda. Oprócz posłuchania konferencji i świadectwa będziemy mogli także wziąć czynny udział w posłudze modliwy wstawienniczej.
Miejsce naszych warsztatów:
Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
Łabunie, ul. Parkowa 33
22-437 Łabunie
pow. zamojski, woj. lubelskie
Zaplanujmy przyjazd do Domu Rekolekcyjnego na godzinę około 18:00, kolejno o godzinie 18.30 zjemy wspólnie kolację, a następnie Dni Skupienia rozpoczniemy Eucharystią.
Aby dojechać do Domu Sióstr można zgłosić się do kierowców: Tomka L., Michała G. i Piotra J.
Pozostałe osoby, które będą jechały busem spotykają się na Dworcu Głównym PKS w poczekalni o godzinie 15.45. Bus do Tomaszowa Lubelskiego przez Łabunie odjeżdża o godzinie 16:05 ze stanowiska nr 16.
Rozkład jazdy busów do Tomaszowa Lubelskiego (przez Łabunie): www.expresbus.pl.
Innym połączeniem jest dojazd do Zamościa (Rozkład jazdy), a następnie z Zamościa komunikacją podmiejską do Łabuń (Rozkład jazdy).
Należy wysiąść w Łabuniach „na dole” - jest to prawie na końcu wsi. Ważne jest, aby nie wysiadać zaraz po wjeździe do Łabuń i by nie pomylić Łabuń z Łabuńkami – wcześniejszą wsią. Gdy już się wysiądzie w Łabuniach po lewej stronie jest znak wskazujący kierunek na Bródek – należy się tam kierować. Po kilku minutach po prawej stronie widać zabudowania przypominające dworek – tam znajduje się dom rekolekcyjny. Pytania związane z dojazdem i organizacją proszę kierować do Wiceliderki.